0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаЛинк во живоМакедонија.СлајдерОпштество

Се воведуваат мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и компаниите препораки, за институциите задолженија

Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто - за домаќинствата и компаниите се предвидени препораки, а за државните институции конкретни задолженија кои мора да се испочитуваат зашто во спротивно ќе следуваат санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close