Посетете ја новата веб страна на МИА
СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Сејфгард дифендерс“: Кина има над 100 полициски станици ширум светот

Шпанската невладина организација за заштита на човековите права „Сејфгард дифендерс“ (Safeguard Defenders) објави дека во светот има повеќе од сто кинески полициски станици

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close