Оригинални текстови

СЕФ – Скопје: „Поглед кон иднината: климатска акција – социјална – праведна!“

Под насловот „Поглед кон иднината: климатска акција - социјална - праведна!“, се одржа последниот панел на овогодинешниот, прв Социо-еколошки Форум Скопје. Главната тема на овој панел беше младинската перспектива на климатските акции и борбата против климатските промени. Исклучително е важно младите да бидат сериозно вклучени во еколошките политики.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close