КултураКултура.Портал

Сердар Акар нов режисер на серијата „Балканска приказна“

Сердар Акар, продуцентот и режисер на телевизиската серија „Збогум Румелија“, е новиот режисер на „Балканска приказна“ - серија што се емитува на Турската национална телевизија ТРТ 1, а веќе неколку месеци се снима во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close