0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Сенатори со писмо до Бајден за спорот со Кристалина Георгиева од ММФ

Високи американски сенатори повикуваат на „целосна одговорност“ во врска со спорот за фалсификувани податоци на Светска банка (СБ), во кој е вклучена Кристалина Георгиева, директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ).

Back to top button
Close
Close