0_Магазин.ПорталВидеоДомМагазин

Селската куќа на Чарлс Трети во Трансилванија

Монархот, кој е и во роднински врски со поранешниот романски крал Михаил, купил и реновирал „колипка“ во саксонски стил од 18. век во селото Вискри на рид во Трансилванија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close