0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Селекторот на Малта суспендиран поради недолично сексуално однесување

Фудбалската Федерација на Малта во неделата добила информација за неговото недолично однесување, а локалните медиуми објавија дека обвинување за недолично однесување кон фудбалер имало и додека Манџа бил тренер романскиот клуб Универзитатеаод 2017 до 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close