ОпштествоСцена

Селектирани шесте композиции за националниот избор за Евровизија 2022

Од вкупно пристигнати 47 композиции на Конкурсот, кои ги исполнија бараните пропозиции, стручната комисија избра шест композиции кои ќе земат учество на националниот избор за песна на Евровизија 2022.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close