0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитички партии

Села: Стоиме зад секаква комисија која ќе работи за расветлување на трагедијата во тетовската модуларна болница

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села прашан застав околу барањето за анкетна комисија за трагедијата во тетовската модуларна болница, истакна дека стојат зад секаква комисија која ќе работи за да излезе вистината на виделина и да има одговорност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close