ПолитикаПолитички партии

Села: Нашиот член во ДИК се однесува според прописите и законите

Нашиот член во ДИК се однесува според прописите и законите немам никакво право да му кажам ниту јас а ниту господинот Гаши да работи против законите, истакна лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села на новинарско прашање околу тоа дали нивниот член во оваа изборно тело ќе ги потпише записниците за гласачите што од Чучер Сандево гласаат во општина Бутел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close