Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Сексуалното насилство во Франција лани зголемено за 33 отсто

Сексуалното насилство во Франција е зголемено за 33 отсто во 2021 година, соопшти француското МВР. Овој раст, според министерот за внатрешни работи  Жералд Дарманан, се објаснува со „слободата на говорот“ и „подоброто постапување на полицијата“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close