Балкан

Секој петти Бугарин се жали на малтретирање на работното место

- Навредите, повишувањето на тонот, заканите и слично се дел од секојдневниот живот на 20 отсто од работниците во Бугарија, при што 70 отсто се жени, а 30 отсто мажи. Најмногу поплаки има меѓу оние на возраст од 26 до 45 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close