0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Секојдневието на најстарата желка на светот

Џонатан би можел да има повеќе од 200 години, бидејќи никој не го знае точниот датум кога тој се извел. Показател за неговата возраст се само фотографиите направени меѓу 1882 и 1886 година, коишто покажуваат дека Џонатан целосно пораснал и уживал во градините на резиденцијата на гувернерот на островот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close