0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерНекатегоризираноОпштество

Сеизмолошка опсерваторија при ПМФ: Освен вознемиреност кај населението, земјотресите не предизвикаа материјални штети

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, соопшти дека вечерва регистрира серија земјотреси чии епицентри се наоѓаат на 130 километри јужно од Скопје во соседна Грција во околината на Лерин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close