0_Web_АктуелноДописници МКДХроникаХроника.Портал

Седум луѓе се повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар – Тетово

Седум луѓе се повредени при судир на две возила околу полноќ на автопатот Тетово - Гостивар во близина на Горно Седларце. Во сообраќајката учествувале товарно возило „там“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Т. К. (56) од Велес и патничко возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф. Ф. (29) од гостиварска Долна Бањица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close