Дописници МКДПолитички партии

Седум кандидати во трката за градоначалник на Општина Струга

Седум кандидати ќе се борат за градоначалници на Општина Струга на претстојните локални избори, што треба да се одржат на 17 октомври. Во трката за советнички места, потврдени се 10 листи, соопшти Општинската изборна комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close