Политички партии

Седница на ЦО на СДСМ: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза

Владата и надлежните институции интензивно ја следат состојбата со пандемијата и врз основа на анализите и препораките на стручните лица и надлежната здравствена Комисија се преземаат мерки за заштита на здравјето на луѓето, за обезбедување на соодветни здравствени капацитети и функционалност на здравствениот систем, информираше претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски на вечерашната онлајн седница на Централниот одбор на партијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close