СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Северна Кореја печати купони наместо пари

Странските медиуми повикувајќи се на неименувани севернокорејски извори објавија дека Пјонгјанг за да ја надмине економската криза и недостигот на храна печати купони наместо пари, одгледува украсни црни лебеди за храна

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close