СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Северна Кореја истрела две ракети во море, шести пат овој месец

Северна Кореја денеска истрела две балистички ракети во море, што е шесто тестирање на тоа оружје овој месец, соопшти јужнокорејската армија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close