СветСвет.Портал

Северна Кореја за преговори со Сеул доколку постои взаемна почит

Северна Кореја може да размисли за учество на меѓукорејскиот Самит, доколку тој се одржи со взаемна почит, порача денеска Ким Јо-џонг, влијателната сестра на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close