БизнисЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Северен тек 2 формираше подружница, што е важен чекор за добивање германска дозвола

Конзорциумот „Северен тек 2“ објави дека основал германска подружница „Гас за Европа“ (Gas for Europe), која ќе го поседува и ќе управува со германскиот дел од контроверзниот гасовод, со што ќе се отвори патот за добивање лиценца во Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close