КултураКултура.Портал

„Северен пол“ и „Мобил фестивал“ дел од декемвриската програма во Кинотека

Ноемвриската програма на арт-киното на Кинотеката завршува со „Тајните архиви на Скопје: Човек - Лав Стори“, третиот краток филм за „Старо Скопје” на Катерина Габунија и Александар Трајковски, а декемвриската програма ќе започне со „Мобил фестивал“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close