Политички партии

СДСМ: Цела година ВМРО-ДПМНЕ блокира закон за поголеми плати на наставниците

Цела година ВМРО-ДПМНЕ блокира закон во Собранието за поголеми плати на наставниците и наставничките, блокира закон со кој 4.700 наставници во основното и средно образование ќе добијат трајно вработување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close