Политички партии

СДСМ: Се покачи минималната плата, следува и раст на пензиите

Грижата за работниците е еден од врвните приоритети на СДСМ бидејќи тие се нашата најголема вредност. Успеавме и во време на економска и енергетска криза да обезбедиме 80.000 работници веќе од први април да добиваат минимална плата од најмалку 18.000 денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close