Политички партии

СДСМ: Се грижиме за земјоделците, исплатени 1,3 милијарди денари за тутунарите

СДСМ и во време на светска економска и енергетска криза, води континуирана грижа за земјоделците и инвестира во домашното земјоделско производство. Целосно се исплатени субвенциите за тутунот од реколтата од 2021 година,  исплатени се вкупно 1.3 милијарди денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close