Политички партии

СДСМ: Неспособноста на градоначалниците на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски брза да ја покрие со барање за избори

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ по секоја цена бараат предвремени парламентарни избори во надеж дека на тој начин ќе ја прикријат неспособноста и неработењето на нивните градоначалници, посочи потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев во гостување во емисијата „Утрински брифинг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close