ВидеоЛинк во живоЛокални избори 2021Политички партии

СДСМ и коалицијата на предизборен собир во Скопје

Под мотото „Скопје се обединува и продолжува напред!“ коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ предводена од СДСМ  вечерва одржува собир со граѓаните на Скопје во спортската сала Борис Трајковски.

Скопје, 23 октомври 2021 (МИА) – Под мотото „Скопје се обединува и продолжува напред!“ коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ предводена од СДСМ  вечерва одржува собир со граѓаните на Скопје во спортската сала Борис Трајковски.

Најавени се обраќања на Дрита Ислами, атлетичарка, Мирко Попов, музичар, Петре Шилегов, кандидат за градоначалник на Град Скопје и Зоран Заев, претседател на СДСМ.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close