Политички партии

СДСМ: Го осудуваме вербалниот напад кон градоначалничката на Тетово, Теута Арифи

Форумот на жени на СДСМ го осудува говорот на омраза и родово базирано насилство за време на денешниот протест во Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close