Политички партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се поразени, да им се извинат на граѓаните и да понесат одговорност

Срам е да го лажеш народот дека имаш мнозинство а во исто време да се покаже дека немаш. Срам е да излезеш со тешко лажно обвинување, да лажеш дека е киднапиран пратеник, во исто време кога пратеникот изјавува дека е под закана од поединци токму од опозицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close