Политички партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ еден ден зборува едно друг ден друго, блокира поголеми плати за наставниците во Собранието

СДСМ останува посветена на унапредување на животниот стандард на граѓаните. Следува усвојување на законот за зголемување на минималната плата, по што од први април 80.000 граѓани ќе добиваат минимална плата од најмалку 18.000 денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close