Политички партии

СДСМ: Владата ќе продолжи да ја субвенционира цената на струјата, покачување од само 7,4 отсто

Владата предводена од СДСМ ќе продолжи да ја субвенционира цената на електричната енергија за крајните потрошувачи за 80 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close