БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

СДП: Нацрт темелниот договор меѓу црногорската Влада и СПЦ е спротивен на секуларниот карактер на државата

-Апсолутно е неприфатливо да се потпише Темелен договор, во време кога Владата на премиерот Здравко Кривокапиќ ги одбројува последните часови од својот мандат и кога ја загуби довербата од 85 отсто од пратениците, посочи Станиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close