ОпштествоХроникаХроника.Портал

СВР Тетово санкционираше 39 возачи поради непрописно пристигнување

СВР Тетово денеска спроведена е акциска контрола за санкционирање на непрописно престигнување, во рамките на која вкупно биле санкционирани 39 прекршоци ( 25 на територија на Тетово и 14 на територија на Гостивар), соопштија од тетовската полиција.

Скопје, 28 ноември 2021 (МИА) – СВР Тетово денеска спроведе акциска контрола за санкционирање  непрописно престигнување, во рамки на која вкупно биле санкционирани 39 прекршоци ( 25 на територија на Тетово и 14 на територија на Гостивар), соопштија од тетовската полиција.

– Прекршоците се санкционирани со адекватни поднесоци. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од СВР Тетово. оџ/лв/

 

 

Back to top button
Close
Close