ОпштествоХроникаХроника.Портал

СВР Велес санкционираше 14 возачи за непочитување на пешаци

Полициски службеници на СВР Велес денеска (28 јануари) од 11 до 15 часот, презеле 14 мерки против возачи кои не пропуштиле пешак на пешачки премин, соопштија од МВР и додаваат дека во рамките на овие активности биле откриени и санкционирани и 24 други видови сообраќајни прекршоци, кои биле заокружени со соодветни поднесоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close