КултураКултура.Портал

Свечен јубилеен концерт по повод 75 години организиран фолклор во Вевчани

Културно уметничкото друштво „Дримкол“ од Вевчани вечерва во вевчанскиот Дом на културата ќе одржи Свечен јубилеен концерт посветен на ,,75 години организиран фолклор во Вевчани”.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close