0_Македонија.ПорталОпштество

Свечена академија по повод 30 години Македонски полициски синдикат

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски синоќа учествуваше на Свечената академија по повод одбележувањето на јубилејот - 30 години  постоење на Македонски полициски синдикат (МПС), каде во поздравно обраќање во свое и во име на раководството на МВР на членовите на најрепрезентативната синдикална организација во рамки на Министерството им го честита јубилејот - три децении постоење, со желби за натамошни успеси како на професионален така и на личен план.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close