Фудбал

Светското клупско првенство во фудбал во февруари во Обединетите Арапски Емирати

Следното издание на Светското фудбалско клупско првенство, кое Јапонија требаше да го организира во декември, ќе се одржи од 3 до 12 февруари идната година во Обединетите Арапски Емирати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close