0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Светски ден на борба против беснило

Според податоците, на глобално ниво секои девет минути некој умира од беснило. За да се спречи ширењето на болеста, милениците мора да се вакцинираат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close