СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Светските сили ја предупредуваат Русија, Москва вели дека ќе одговори

Министрите за надворешни работи на НАТО вчера во Рига почнаа дводневен состанок на кој изразија загриженост поради распоредувањето руски војници во близина на источната украинска граница и мигрантската криза меѓу Белорусија и Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close