0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Светска банка: Растот годинава 4,6 проценти, инфлацијата 2,4 отсто

Растот се предвидува да биде повисок, но економијата и натаму се соочува со ризици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close