Свет

Светска банка вети две милијарди долари за поплавениот Пакистан

Светската банка соопшти дека ќе обезбеди околу две милијарди долари помош за Пакистан, каде што во поплави загинаа над 1600 луѓе, јави радио Слободна Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close