0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Светската шампионка на 400 метри со пречки Хејнова заминува во пензија

Причина за завршување на кариерата е нејзината бременост, а Хејнова, покрај тоа, изминатите две години имаше проблеми со чести повреди и последен пат се појави на атлетската патека во септември 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close