0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Светот во постојана борба против климатските промени

На 31 октомври во Глазгов почнува конференцијата за климата COP-26, која ќе трае две недели, и на која ќе присуствуваат околу 20.000 учесници, вклучително и шефови на држави и влади од 120 земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close