СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СБ на ОН усвои резолуција за Авганистан

Советот за безбедност на ОН денеска едногласно усвои резолуција во која се нагласува дека новата талибанска Влада во Авганистан мора да формира инклузивна влада со целосно, рамноправно и значајно учество во 2022 година, што ќе им даде време на членовите да ги проценат своите постапки и почитување на човековите права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close