0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

СБ: Модуларната болница во Тетово градена според меѓународните и домашните стандарди

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе болничкиот персонал под раководство на директорот на болницата во Тетово, информираат од Светска банка за „Дојче Веле“.

Back to top button
Close
Close