0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман именуван за премиер

Според указот на кралот Салман, престолонаследникот Мохамед „ќе биде претседавач на Советот на министри“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close