СветСвет.Портал

Саудиската коалиција уби 260 бунтовници Хути во Јемен

Коалицијата предводена од Саудиска Арабија, која се бори во Јемен, денеска соопшти дека во изминатите три дена убила повеќе од 260 бунтовници Хути во близина на стратешкиот град Мариб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close