ЕвропаСвет.Слајдер

Саркози осуден на една година затвор поради незаконско финансирање на изборната кампања во 2012 година

Поранешниот претседател на Франција, Николас Саркози е прогласен за виновен поради незаконско финансирање на изборната кампања во 2012 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close