0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерДописници СветМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Сарафов: Пронајденото 45-то тело во автобусот на „Беса транс“ е на дете

При денешниот дополнителен увид на автобусот со државјани на Република Северна Македонија што се имаше несреќа на автопатот „Струма“ во вторникот е пронајдено уште едно тело на дете, информира заменик-главниот обвинител и шеф на Националната истражна служба на Бугарија, Борислав Сарафов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close