БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Саразин: Косово е срцето на Европа и местото му е во Советот на Европа

Спрецијалниот пратеник на Владата на Германија за Западен Балкан, Мануел Саразин вели дека неговата држава недвосмислено го поддржува Косово во намерата да се зачлени во Советот на Европа (СЕ), јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close